Aries Racing a Rudolf Beňo na okruhu Grobnik s ďalším víťazstvom

FR3_1860
Foto: Petr Frýba

Slovenský Aries Racing absolvoval ďalšie preteky automobilov na okruhu. V tomto prípade to bolo na okruhu Grobnik s jazdcom Rudolfom Beňom a Mazdou MX5 Cup.


Foto: Petr Frýba

Po úspechoch Aries Racingu a jeho jazdca na okruhoch Hungaroring, Poznaň a na Red Bull Ring sa presunul slovenský Aries Racing s Rudolfom Beňom a Mazdou MX5 Cup do chorvátskeho mesta Rijeka, na okruh Grobnik. Tu sa konalo podujatie zaradené nielen do seriálu FIA Central European Zone, ale aj slovenských a chorvátskych majstrovstiev pretekov automobilov na okruhu. 

„V prvom rade bolo neskutočné horúco, keď sa teplota ovzdušia šplhala ku štyridsiatim stupňom Celzia. Pri takýchto teplotách je to nesmierne ťažké nielen pre jazdcov, ale aj pre samotnú techniku, ale nakoniec sme všetko zvládli. Opäť sa nám podarilo urobiť na aute zmeny v nastavení a posunúť sa o krok dopredu. Spomínané zmeny pocitovo vyhovovali aj Rudovi, ktorý vylepšoval svoje dosahované časy s každým prejdeným okruhom. Postupne sa už dostáva do dobrého tempa. Som rád, že za náš tím jazdí človek, ktorý je v okruhových pretekoch nový, nemá žiadne zlé návyky z minulosti a dá sa s ním veľmi dobre pracovať. Moja vďaka patrí partnerom tímu za možnosť posúvať sa neustále smerom nahor, mechanikom za výbornú prácu pri príprave Mazdy a samozrejme aj našim rodinám, že nám umožňujú venovať sa tomuto športu. Dúfam, že spoločne dosiahneme na ďalšie víťazstvá,“ zhodnotil Pavol Cireň, manažér Aries Racing Teamu.


Foto: Petr Frýba

Pretekársky okruh Grobnik leží na pobreží Jadranského mora nad chorvátskym mestom Rijeka. Prvé preteky sa na tunajšom okruhu konali v roku 1978, pričom sa tu v minulosti konali množstvo pretekov započítavaných do svetového šampionátu motocyklov. Okruh v roku 2018 prešiel veľkou rekonštrukciou a už niekoľko rokov patrí medzi stálice v rámci Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov na okruhu. Jeho dĺžka je 4168 metrov a na trati je celkovo 18 zákrut. Žiaľ nielen Aries Racing, ale aj všetci ostatní účastníci pretekov si na okruhu Grobnik odjazdili iba sobotné preteky. Nedeľné boli totiž z dôvodu nehody a následného úmrtia traťového komisára zrušené.

Miro Majláth  

null

Partneri tímu