ARIES RACING smeruje na Slovakia Ring

Mladý tím z Revúcej smeruje po kopcovej príprave späť na okruhy. Dvojicu špeciálov Mazda MX5 budú pilotovať Rasťo Mandzák a prekvapenie sezóny,  Tomas Gašperák.

Veľká cena Slovenska na Slovakia Ringu je každoročným sviatkom okruhového športu na Slovensku a minimálne raz ročne by sa tam mal predstaviť každý slovenský tím, ktorý má okruhové ambície. Paľo Cireň už pri vzniku tímu ARIES RACING netajil, že jeho najnovšie ambície smerujú práve na okruhy. Preto ani augustový vrchol sezóny na Slovakia Ringu nemohol chýbať v kalendári mladého slovenského automobilového tímu.

„Pôvodne sme síce plánovali trochu inú zostavu, no ako to už v živote chodí, postupne sa to vykryštalizovalo inak,“ vysvetľuje s úsmevom šéf tímu, Paľo Cireň. „Namiesto troch áut budeme teda nasadzovať na Slovakia Ringu iba dve. Posádky však určite stoja za to. Vedľa Revúčana Rasťa Mandzáka, ktorý si s nami vyskúšal kopec v Dobšinej, bude totiž v druhom aute sedieť veľmi talentovaný Austrálčan so slovenskými koreňmi a slovenskou licenciou, Tomas Gašperák. Tomas je síce iba 19-ročný, no na svoje roky veľmi skúsený pretekár, ktorý sa na štarte pretekov na Slovensku, respektíve vôbec v Európe, objaví prvýkrát.“ 


Foto: Team

Tomas Gašperák (2002) je synom Slovákov z Brezna, ktorí sa vysťahovali do Austrálie. Mladý chalan sa hrdo hlási k svojim slovenským koreňom a dorozumie sa aj slovenským jazykom. S pretekaním začal už ako deväťročný a odvtedy si vyskúšal viacero zaujímavých disciplín. Austrálsky Slovák z Brisbane začínal na motokárach, kde zaznamenal výrazné kontinentálne výsledky. Neskôr si vyskúšal Formulu Ford, kategóriu GT, či americkú NASCAR. Na Slovensko prišiel vlani, aby pomohol viesť zastúpenie rodinného podniku v domovine svojich rodičov. Vášeň pre automobilový šport sa však nestratila a Tomas sa po krátkej prestávke rozhodol vrátiť do sveta štyroch kolies. Víkendový Slovakia Ring bude teda jeho európskou premiérou a vo farbách tímu ARIES RACING sa predstaví na Mazde MX5.

„Som veľmi rád, že sa znova vraciam za volant pretekárskeho auta. Rád by som v pretekaním pokračoval aj v Európe. V tíme ARIES RACING som stretol super ľudí a dohodli sme sa, že to spolu skúsime,“ vraví sympatický Tomas, ktorému sa na Slovensku veľmi páči príroda a už štyrikrát bol na Chopku!


Okrem toho si zamiloval aj slovenské halušky. Stihol však zažiť už aj slovenskú byrokraciu, keď mu na úrade zadržali jeho súkromnú pretekársku výstroj, pretože mu k nej otec pribalil aj jeho domáce obľúbené dobroty. 

Druhým pretekárom tímu ARIES RACING na Slovakia Ringu je skúsený Rasťo Mandzák, ktorý podobne ako Tomas, tiež vyrástol na motokárach. Je však čas posunúť sa ďalej a Rasťo si plní svoje sny.

„Zážitok zo štartu na kopci bol veľký a určite by som chcel pokračovať v pretekaní na kopcoch, no mojou prioritou je dostať sa na okruhy. Toto je môj sen,“ priznával úprimne Revúčan, pre ktorého to bude vôbec prvý štart na okruhu. „Na Slovakia Ringu som ešte nikdy nebol a preto sa nesmierne teším. Ďakujem Paľovi Cireňovi, že som dostal túto príležitosť si to vyskúšať a verím, že to bude úspešný víkend na ktorý nadviažeme na ďalších pretekoch.“


Tím ARIES RACING vyráža na Slovakia Ring vo štvrtok, aby už v piatok mohol absolvovať prvé tréningy a v sobotu vyštartoval dopoludnia do kvalifikácie. Prvé preteky na tím čakajú v sobotu popoludní, a následne v nedeľu sa tento program opakuje. Celý tím je pozitívne naladený a verí v úspešnosť svojej okruhovej misie.

„Sme síce na začiatku svojej cesty, ale veríme, že budeme schopní predviesť svoj potenciál a ukázať, že sme zvolili správne smerovanie. Ďakujeme všetkým, ktorí nam veria a podporujú nás. Veľmi si to vážime,“ dodáva šéf tímu, Paľo Cireň. 

Ľuboš Kašický

null

Partneri tímu