Aries Racing výborne zabojoval na Auto Show s Kukučkom

Podujatie AUTO SHOW SLOVAKIA RING už po trinásty krát uzavrelo slovenskú rally sezónu. Aries Racing s Kukučkom vybojovali druhé miesto absolútne a víťazstvo v triede 4WD. 


Slovenský Aries Racing Team sa podujatia Auto Show zúčastňuje každoročne. Až doposiaľ sa za volantom súťažného vozidla predstavoval šéf tímu Pavol Cireň. Teraz ho nahradil Tomáš Kukučka, pričom noty v Mitsubishi Lancer EVO VI mu čítal Ľudovít Grendel.

„V tohtoročnej sezóne sa náš Aries Racing venoval výhradne pretekom automobilov na okruhu. Tu sme mali nového člena tímu, ktorým bol Rudolf Beňo. Ten počas celej sezóny vylepšoval svoj výkon, až to nakoniec dotiahol na majstra Slovenska v divízii D4 do dvoch litrov. Navyše v rámci seriálu FIA Central European Zone Curcuit vybojoval rovnako víťazstvo v triede TWCX. Mne sa podarilo absolvovať rovnako niekoľko pretekov, pričom odmenou pre mňa bol zisk titulu vicemajstra Slovenska v rovnakej divízii. To však bolo v rámci sezóny, ktorú sme sa rozhodli si predĺžiť o Auto Show. Toto podujatie máme veľmi radi a to aj z dôvodu, že práve tu je priestor na to aby sme sa vedeli venovať aj partnerom. Tento rok sme to celé nejako premiešali a dohodli sme sa s Tomášom Kukučkom. Je to môj bývalý tímový kolega a tak hneď s mojou ponukou súhlasil. Tomáš zároveň aj povozil partnerov tímu, našich priateľov a ľudí, ktorí nám nejakým spôsobom v sezóne pomáhajú. Ja som ich zase poriadne pohostil. Aspoň touto formou sme sa im mohli poďakovať za ich dôveru. A čo ma najviac potešilo, Tomáš s Ľudom nakoniec ešte aj vybojovali víťazstvo v triede 4WD ako aj druhé miesto v absolútnom poradí. Som nadmieru spokojný a všetkým z celého srdca ďakujem,“  zhodnotil šéf Aries Racingu Pavol Cireň.


Ako už Paľo naznačil, Tomáš s Ľudom sa naozaj snažili aj počas sobotňajšej súťaže. Tú tvorila štvorica rýchlostných skúšok, pričom do výsledkov sa započítavali tri z nich. Kuko vo všetkých rýchlostných skúškach bral druhé miesto, čo v cieli znamenalo, že dojazdil na rovnakej pozícii. Navyše spolu s Ľudom boli najrýchlejšou posádkou medzi vozidlami zaradenými do triedy 4WD.

„Musím povedať, že som si to poriadne užil. Naša babička (Mitsubishi) posúchala na slovo. Som rád, že som mohol povoziť aj partnerov Aries Racingu, ktorým sme aspoň takto mohli ukázať o čom je naša robota na pretekoch. Ďakujem Aries Racingu za pozvanie a spoluprácu, musím povedať, že som sa v závere sezóny poriadne povozil a užil som si to,“ doplnil Tomáš Kukučka.

null

Aries Racing Team teraz čakajú zimné opravy a úpravy pretekárskych vozidiel a následne sa s plnou vervou opäť vrhnú do súbojov v sezóne 2023.

Miro Majláth 

null

FOTOGALÉRIA Aries Racing KESKO MOBILE Auto Show 2022

Partneri tímu