Náročná VCSR 2022 pre slovenský Aries Racing

Slovenský Aries Racing Team do bojov v rámci Veľkej ceny Slovenskej republiky 2022 nasadil dvojicu jazdcov na rovnakých vozidlách Mazda MX5 Cup. 

Oboch potrápilo premenlivé počasie, obaja však dosiahli aj na úspech, ale oboch aj zároveň potrápila aj technika. Hovoríme o Pavlovi Cireňovi a Rudolfovi Beňovi. 

V rámci tradičnej augustovej Veľkej Ceny Slovenskej republiky pretekov automobilov na okruhu, ktorá sa konala už po trinásty krát na Slovakia Ringu sa do súbojov o body zapojilo rekordných dvestoštyridsaťjeden jazdcov, pričom o body bojovali v rámci viacerých šampionátov. Medzi nimi sa predstavila aj dvojica reprezentujúca Aries Racing Team, Pavol Cireň a Rudolf Beňo.


V prípade Rudolfa Beňa, ktorého môžeme sledovať na okruhových pretekoch počas celej tohtoročnej sezóny, ten na Slovakia Ringu dokázal zajazdiť aj výborný čas, ale aj trochu „šuchnúť“ Mazdu a v nedeľu sa navyše boril s nie celkom dobrým nastavením auta. Výsledkom bolo v sobotu tretie miesto v rámci súbojov kategórie Mazda MX5 Cup 2,0. V nedeľu si Rudo polepšil o jedno miesto, pričom za svoj výkon bral strieborný pohár.

„Bolo to doslova šialené. V sobotu sa mi podarilo zajazdiť čas, z ktorého som ja sám bol doslova „paf“. Ale podarilo sa mi aj trafiť jedného Slovinca, našťastie to bol iba taký drobný ťukes a išli sme ďalej. Po tomto mi však prasklo riadenie a tak som radšej volil pomalší dojazd až do cieľa s možnosťou získať nejaké body. V nedeľu mi zase mechanici nestihli z časových dôvodov nastaviť auto podľa mojich požiadaviek a navyše mi zvädli v pretekoch brzdy, čiže zase to bolo iba o dojazde do cieľa. Ja neviem, pre mňa je ten Slovakia Ring akýsi zakliaty, ale nevadí, ideme ďalej,“  povedal po pretekoch Rudolf Beňo.


V prípade Paľa Cireňa, ten sa predstavil divákom v tejto sezóne v podstate iba druhýkrát. Hlavným cieľom v jeho prípade bolo vyskúšať nanovo vyskladanú Mazdu MX5 Cup. To sa však podarilo iba čiastočne.

„Hlavne som chcel vyskúšať druhé auto, ktoré sme iba teraz vyskladali. Napriek faktu, že sme boli pred Veľkou cenou testovať na Track Day, auto nešlo ako malo. Ako sa následne ukázalo, dôvodom bola porucha alternátora a následný pokles napätia. Žiaľ na Slovakia Ringu sme túto poruchu odstrániť nevedeli. V sobotu sa mi napriek tejto poruche podarilo dojazdiť na druhom mieste v kategórii Mazda MX5 Cup 2,0, v nedeľu som po vlastnej chybe vyletel do štrku a z neho sa mi už nepodarilo vyhrabať. O mňa však až tak nešlo, v prvom rade som rád, že Rudko zase vylepšil svoje časy a jazdil dobre. Bol to náročný víkend hlavne kvôli počasiu, ale máme kopu nových poznatkov, zajazdili sme si na mokrom aj suchom povrchu, čo sme potrebovali. Moja vďaka patrí mechanikom za obetavú prácu, partnerom tímu za podporu a našim rodinám, že zdieľajú s nami tieto pretekárske víkendy,“ opísal Pavol Cireň preteky zo svojho pohľadu.

Aries Racing teraz čaká niekoľko voľných víkendov a následne sťahovanie do Brna, kde sa bude konať posledné kolo tohtoročného ESET Cupu.

Miro Majláth  

null

Partneri tímu