Pavol Cireň na Hungaroringu s novým autom a hneď víťazne

R5PF5578
Foto: Petr Frýba

Otváracie kolo okruhového seriálu FIA Central European Zone, ale aj Slovenských majstrovstiev automobilov na okruhu sa konalo na maďarskom Hungaroringu. Víťazstvo tu bral aj Pavol Cireň.


Foto: Petr Frýba

Medzi slovenskými jazdcami sa predstavil aj Pavol Cireň s novým vozidlom Mazda MX-5 ND. To Aries Racing Team prevzal iba pár dní pred pretekmi, pričom na prípravu auta v domácich dielňach ostal iba jediný deň. Napriek tomu Paľo predviedol výborný výkon, ktorý ukončil víťazstvom v triede TWCx.

„V utorok pred pretekmi sme boli v Holandsku pre našu novú Mazdu MX-5 ND a v stredu ráno sme sa vrátili domov. Keďže už vo štvrtok sme odchádzali do Maďarska, na prípravu auta ostal doma iba jeden deň. Vďaka pomoci cenných rád Rolanda Sikharta, ktorý má s týmto autom už dvojročné skúsenosti, ako aj šikovných rúk Jara Boldiša a Davida Derďáka, by sme to určite nestihli. Všetkým by som rád aj touto cestou poďakoval za obetavosť. Okrem samotnej prípravy auta sme ešte narýchlo museli  dať auto otestovať SAMŠ-om a vybaviť športový preukaz za čo patrí veľká vďaka Petrovi Dobšinskému. Po zvládnutí tohto všetkého sme išli s autom, ktoré malo najazdených 0 kilometrov rovno na preteky. Samotné podmienky na pretekoch boli náročné, bolo chladné počasie. V sobotu navyše pršalo. Štartoval som v divízii D4 TWC medzi osemnástimi jazdcami, pričom som dojazdil celkovo na trinástom mieste a štvrtý v triede TWCx. Po sobotňajšom  preteku sme urobili trochu iné nastavenie podvozku, pričom v nedeľu sme jazdili už na suchej trati. Podarilo sa mi zrýchliť o tri a pol sekundy  na kolo a v cieli z toho hneď bolo deviate miesto celkového poradia a víťazstvo v triede,“ opísal preteky ako aj ich prípravu Pavol Cireň.


Foto: Petr Frýba

Teraz Aries Racing Team čaká príprava Mazdy MX-5 na ďalšie preteky FIA CEZ ESET V4 CUP, pričom na týchto pretekoch sa už v Mazde predstaví nový jazdec tímu.

„Áno je to pravda. Toto auto sme od začiatku pripravovali pre nového jazdca nášho Aries Racing Teamu, na Hungaroringu som  jazdil len ako záskok. Samozrejme pred samotným štartom nás čaká ešte jeden až dva testovacie dni, aby si nový jazdec zvykol na auto. Bolo to zatiaľ poriadne hektické, ale všetko sa podarilo stihnúť. Samozrejme vďaka patrí nielen už spomínaným chalanom, ale aj reklamným partnerom tímu, bez ktorých by to jednoducho nešlo. Verím, že ich na ďalších pretekoch opäť potešíme dobrými výkonmi,“ doplnil Pavol Cireň záverom.


Foto: Petr Frýba

Aries Racing Team zdá sa čaká zaujímavá okruhová sezóna. Po Hungaroringu budeme mať možnosť výkony členov tímu vidieť opäť začiatkom mesiaca jún na RedBull Ringu v Rakúsku.

null

Miro Majláth

Partneri tímu