Rosina vo farbách ARIES

_DSC4485
Foto: Radim Pustějovský

Mimoriadnu príležitosť ponúkol záver sezóny pre revúcky tím ARIES RACING, keď sa v jeho farbách na Rally Monte KONVET predstavil slávny a rešpektovaný Štofi Rosina.


Foto: Team

V závere roka sa už tradične jazdia rôzne menšie, či väčšie motoristické podujatia, na ktorých ani tak nejde o výsledky (tituly sú už dávno rozdané v šampionátoch), ale skôr je to oslava motoristického športu a príležitosť na záverečné stretnutia a bilancovanie roka. Jedno z takýchto podujatí si na záver roka zvolil aj revúcky tím ARIES RACING, ktorý využil Rally Monte KOMVET na tatrováckom polygóne v Kopřivniciach.


Foto: Radim Pustějovský

Automobilová súťaž sa jazdila prvý decembrový víkend a na štart nastúpilo takmer štyridsať súťažných špeciálov. Jedným z nich bolo aj Mitsubishi Lancer Evo IX tímu ARIES RACING, za volantom ktorého sedel najúspešnejší slovenský okruhový pretekár Štofi Rosina.

„Naskytla sa príležitosť zajazdiť si ešte v závere roka na súťažnom aute a tak som rád prikývol,“ potvrdzuje Púchovčan, ktorý má v tomto roku za sebou vôbec najúspešnejšiu motoristickú sezónu, keď na vozidle KTM X-BOW GT2 vyjazdil niekoľko veľmi pekných výsledkov.


Foto: Radim Pustějovský

Usporiadatelia na polygóne v Kopřivniciach pripravili dva merané úseky, ktoré posádky absolvovali niekoľkokrát. Z pôvodných šiestich súťažných jázd nakoniec Slovák Štofi Rosina odjazdil iba polovicu, keď ho z ďalšieho priebehu vyradili technické problémy.

„Je to motoristický šport a technika niekedy rozhodne za nás. Každopádne som rád, že som sa mohol zúčastniť pretekov a znova si užiť súťažný kokpit,“ skonštatoval Rosina.


Foto: Radim Pustějovský

„Pre nás to bola jedna z posledných príležitostí na pretekanie v tejto sezóne,“ hodnotí záverom šéf tímu, Paľo Cireň. „Kvôli pandémii bol rok 2021 pre všetkých veľmi náročný a tak nám ostáva len veriť, že v tom nasledujúcom roku sa už konečne svet začne vracať do normálnych koľají a s ním aj náš automobilový šport. Ďakujeme všetkým, ktorý tento krásny šport podporujú a vydržali s nami v ťažkej dobe doteraz.“

Ľuboš Kašický


Partneri tímu