Titul majstra a vicemajstra Slovenska pre jazdcov Aries Racing Teamu

FR3_3378
Foto: Petr Frýba

Rudolf Beňo s titulom majstra Slovenska a Pavol Cireň ako vicemajster Slovenska v pretekoch automobilov na okruhu v D4 – 2000.


Posledné preteky sezóny, konajúce sa na okruhu v Brne rozhodli o titule Majstra Slovenska v pretekoch automobilov na okruhu 2022. V divízii D4 do dvoch litrov sa ním stal jazdec slovenského Aries Racing Teamu, Rudolf Beňo. Jeho tímový šéf a zároveň druhý jazdec tímu, Pavol Cireň skončil aktuálny ročník seriálu ESET Cup 2022 s titulom prvého vicemajstra Slovenska. O konečnom poradí rozhodli v podstate až posledné preteky sezóny konajúce sa na okruhu v Brne.

„Celý víkend bol napínavý, keďže medzi nami dvomi bol rozdiel iba pár bodov a teda záležalo na tom, ako dopadnú tieto posledné preteky. V sobotu som v pretekoch v podstate od začiatku viedol, ale päť minút pred koncom pretekov som vyrobil hodiny. Tým pádom som o vedenie prišiel. Vrátil som sa síce naspäť do pretekov, ale medzitým ma predbehol jeden maďarský jazdec a aj Rudo. Ostalo mi tak tretie miesto, druhé v rámci Slovenska. V nedeľu sa malo rozhodnúť kto z nás sa stane majstrom a aj teraz mal viac šťastia Rudo. Mne totiž motor mojej Mazdy skočil v priebehu pretekov do núdzového módu a tak som musel zamieriť do boxov. Neviem čo sa stalo, zresetovali sme systém a motor už zase išiel tak ako mal. To však nevadí, mne aj tak o nejaké umiestnenie nešlo, veď som ani neabsolvoval všetky preteky. Rudo si určite majstrovský titul zaslúžil oveľa viac a ja mu k nemu gratulujem. Som rád, že z Ruda v priebehu jeho debutovej sezóny vyrástol veľmi dobrý jazdec, ktorý sa neustále zlepšuje. Samozrejme veľká vďaka patrí partnerom Aries Racing Teamu, mechanikom za skvelú prípravu áut, ako aj všetkým, ktorí nám v priebehu sezóny pomáhali,“ opísal dianie na trati Pavol Cireň.


Foto: Petr Frýba

Brnenské podujatie bolo započítavané okrem slovenského šampionátu aj do seriálu FIA Central European Zone Curcuit, kde rovnako obaja jazdci výborne zabojovali. Rudolf Beňo sa v rámci tohto seriálu stal zároveň aj víťazom triedy TWCX.  Nebolo to však úplne jednoduché, keďže počas víkendu panovalo v Brne chladné počasie, ale aj občasné prehánky. Jazdcom na Mazdách MX5 Cup sa však prehánky vyhli a tak za celý víkend použili pri svojich pretekoch iba suché pneumatiky.

„To počasie bolo ozaj nevyspytateľné a počas oboch dní sme stále riešili čo obujeme. Šťastena však pri nás stála a vždy, keď sme išli na trať, táto bola suchá. Som naozaj nadmieru spokojný a šťastný. Keby mi bol niekto povedal pred prvými pretekmi, že hneď v mojej debutovej sezóne získam titul slovenského majstra, neveril by som. Kým sa tak stalo, prešiel som kus cesty a aj vďaka Aries Racing Teamu a Paľovi Cireňovi som sa neustále zlepšoval. Som všetkým za tento môj pokrok vďačný. Už sa teším na budúcoročnú sezónu,“ doplnil čerstvý slovenský okruhový majster Rudolf Beňo.

Napriek faktu, že okruhová sezóna už skončila, Aries Racing Team a jeho jazdci určite ešte nie. Všetci ich fanúšikovia si oboch budú môcť ešte dosýta vychutnať v rámci novembrovej Auto Show na Slovakia Ringu.

Miro Majláth  

null

Partneri tímu